Rammstein Made in Germany Rammstein Mein Land Rammstein Liebe Ist Für Alle Da Rammstein Liebe Ist Für Alle Da
Rammstein CDON.COM:issa

Äänestys

Kuka on taitavin jäsen rammsteinissa? (Lue teksti)

Christian "Flake" Lorenz
7 (12.3%)
Oliver Riedel
2 (3.5%)
Paul Landers
2 (3.5%)
Till Lindemann
31 (54.4%)
Richard Z. Kruspe
4 (7%)
Christoph "Doom" Schneider
11 (19.3%)

Äänestäjiä yhteensä: 42

Kirjoittaja Aihe: Taitavin jäsen.  (Luettu 2825 kertaa)

0 jäsentä ja 2 Vierasta katselee tätä aihetta.

Poissa DBB

  • Veteraani
  • *****
  • Viestejä: 1683
  • Sukupuoli: Mies
Vs: Taitavin jäsen.
« Vastaus #45 : 25.10.09 - klo:00:16 »
Pakko offata.. ;D Omalla kohdallani laulu on myös tärkeimmässä roolissa, kun ajatellaan kokonaisuutta. Siksi esim. monet hevibändit eivät oikein iske, koska laulu on omasta mielestäni liian korkeaa(tyyliin Ari Koivunen).
Örinään olen jo tottunut, ja tykkään kuunnella sitä JOS musiikkipuoli miellyttää. Eli lähinnä melodeathia. ;) Täytyy sanoa siis, että laulu vaikuttaa enemmän musiikin miellyttävyyteen kuin esim. bassokitara.

Poissa Herz

  • Veteraani
  • *****
  • Viestejä: 1179
  • Sukupuoli: Mies
  • 3x^721
Vs: Taitavin jäsen.
« Vastaus #46 : 25.10.09 - klo:01:07 »
Ellei kyseessä ole sitten instrumentaalibändi, kuten Weather Report. Itselläni yleensä huomio kiinnittyy kitaraan, rumpuihin ja lauluun. Bassoon ei niinkään, kun sitä ei välillä kuule. Mutta esimerkiksi The Beatlesin Lucy in the Sky with Diamondsin kertosäkeen bassokulkuun kyllä kiinnittyy huomio pakostakin. Ja sori tää off.

Poissa Tilli

  • Veteraani
  • *****
  • Viestejä: 1605
  • Sukupuoli: Mies
    • Facebook
Vs: Taitavin jäsen.
« Vastaus #47 : 26.10.09 - klo:16:44 »
Mä pidän Tilliä taitavimpana. Hänen tunteellisuus ja lavakarisma on huippua ja etenkin pano liikkeet ovat hänellä erittäin hyvin hallussa. :D

Poissa rammen

  • Jäsen
  • *
  • Viestejä: 55
  • Sukupuoli: Mies
Vs: Taitavin jäsen.
« Vastaus #48 : 04.11.09 - klo:19:07 »
jos mietitään oman instrumentin kannalta, ni on vaikea mennä sanomaan paul tai richard koska eihän tuo rammsteinin musiikin soittaminen vaikeaa ole, kuitenkaan sitä yhtään väheksymättä. Joten kait tähän on sitten sanottava till tai doom.. Ja sitten jos lava esiintymiseen mennään niin siihen tulee joko till tai flake.

Elikkäs kokonaisuutena taitavin on TILL  :)

Poissa Mr.ESP

  • Tulokas
  • Viestejä: 6
Vs: Taitavin jäsen.
« Vastaus #49 : 06.07.10 - klo:08:01 »
Vastasin Flake, jos olisi enemmän äänessä niin olisi varmuudella paras.
Kappaleita piristää aina se, kun flake tiluttaa jotain väliin, tai täräyttää jylhät soolot.
Esimerkkinä Engel, onhan tämä muutenkin hyvä kappale mutta kirsikkana kakun päällä on kappaleen loppupuolella koskettimilla soitettu ''soolo''

Tokihan Schneiderkin osaa hyvin soittaa.
Lindemannin laulu myös loistavaa.

Otin tähän nyt soitannollisesti (lauluääneltään) parhaat jäsenet.