Rammstein-HQ Facebookissa
0 jäsentä ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.
nitraattitasosta
voisi olla selkokielellä kakkamittari
Voih, kalojenkin hoito kuulostaa liian vaikealta minulle.
Lainaus käyttäjältä: Stern - 13.06.07 - klo:17:20Voih, kalojenkin hoito kuulostaa liian vaikealta minulle.Ei se vaikeaa ole eikä raskasta kunhan tekee tarpeellisen ajallaan. Tietysti altaan koko ja kalasto vaikuttavat taakkaan.(suurempi akva on helpompi, kalat jotka ovat oikeissa vesiarvoissa ja seurassa(eli sopivat juuri sinun kaloillesi eli et saa sekoittaa esim. kuuman ja kylmän veden kaloja keskenään) kalat viihtyvät paremmin ja pysyvät varmemmin kauniina ja terveinä)
oli ennen akvaario ja kaksikin ei kukaan vaan jaksanu hoitaa ja ne oli niin hyödyttömiä, kun siellä vaan pulikoivat eivätkä oikein pitäneet seuraa
Lainaus käyttäjältä: tudekki - 16.06.07 - klo:12:16oli ennen akvaario ja kaksikin ei kukaan vaan jaksanu hoitaa ja ne oli niin hyödyttömiä, kun siellä vaan pulikoivat eivätkä oikein pitäneet seuraa Niitä kaloja kun ei oikein voi syliin ottaa, eikä silitellä.. Tuskin lenkillekään voit viedä.